Национална спортна академия „Васил Левски“ участва в следните проекти по Програма „Еразъм+“:
Проект "Наследство БГ" - НСА „Васил Левски" е партньор в контрактиран проект (ОП ОНИР) по Процедура BG05M2OP001-1.001 „Изграждане и развитие на центрове за върхови постижения", Компонент 4 „Нови технологии в креативните и рекреативните индустрии", BG05M2OP001-1.001-0001 Изграждане и развитие на Център за върхови постижения „Наследство БГ" (https://www.nasledstvo.bg/). Водеща организация е СУ "Св. Кл. Охридски" с партньори 8 научни института на БАН и още 3 държавни университети.
Научната експертиза на екипите на НСА „Васил Левски" е представена от 23 изследователи в европейските категории (R1, R2, R3, R4). Научният екип на НСА „Васил Левски" е приел сложната и отговорна пред обществото задача за създаването и развитието на първата по рода си в Европа, научна лаборатория за „Социални иновации, Рекреативен Хюмън дизайни Нишов туризъм". Научната лаборатория ще бъде пусната в експлоатация след автентичната реставрация на баня Овча Купел, в гр. София (2021г.: Призрачната баня в „Овча купел", София.
Проект „Аgainst match fixing (Срещу уреждането на мачове)“- е финансиран със средства на Европейската комисия по програмата „Еразмус + Спорт“. Национална спортна академия „Васил Левски“ участва като партньор, а координатор е Полската асоциация на футболни клубове от най-високата лига на футболни клубове в страната – „Ектракласа“. Партньори в проекта са Национална Спортна Академия; Association – Center for investigative journalism в Скопие, Македония (SCOOP); ESSA (Sports Betting Integrity), Белгия; Centro Universitario Sportivo Palermo, Италия; European Institute of Interdisciplinary Research , Франция; Play Fair Code , Австрия и German Sport University, Германия.
Проект „SEE countries for the Integrity of football clubs“- стартира през 2020г .SEE countries for the Integrity of football clubs / SEE – I / е проект, по който НСА е партньор, водещата организация по проекта е университета по физическо възпитание и спорт в Бъкурещ, Румъния.
Проект „Dual-Track Careers for Para-Athletes“- Създаване на програма за обучение на пара-атлети в областта на предприемачеството за осигуряване на нова кариера след приключване на състезателната дейност. Проектът е финансиран със средства на Европейската комисия по програмата „Еразмус + Спорт“, 613684-EPP-1-2019-1-EL-SPO-SCP, ДР-10/20.02.2020г. период-1.1.2020/ 31.12.2021. Координатор на проекта е Aetoi Thessalonikis.
Проект „MyPromise: Boosting Grassroots sport and sport volunteering in Europe“- Преодоляване на пасивните модели на привличане на доброволци в спорта, като за тази цел се използват големите маратони в няколко европейски центъра. Проектът е финансиран със средства на Европейската комисия по програмата „Еразмус + Спорт“. Координатор на проекта е SCULT Foundation, Латвия.
Проект „ONSIDE- Innovative education to enhance the skills of sport officials in Europe“- Създаване на професионални карти на задълженията и квалификацията на футболните съдии. Проектът е финансиран със средства на Европейската комисия по програмата „Еразмус+ Спорт“, 590771-EPP-1-2017-1-FR-SPO-SCP, ДР-37/17.08.2018, период: 1.1.2018- 31.12.2020. Координатор на проекта е EOSE, Франция.
Проект „SKILLS“- Създаване на карта на уменията, задължителни за спортните администратори с цел по-добра реализация на пазара на труда и по-добра подготовка на професионалистите в спорта. Проектът е финансиран със средства на Европейската комисия по програмата „Еразмус + Спорт“.
Проект „FRESHER”- Европейска нощ на учените. Проектът е финансиран със средства на Европейската комисия по програмата Хоризон 2020. Координатор на проекта е Център за изследване и анализ.