Начало
»
Събития
»
Втора международна конференция „Превенция на насилието и безредиците по време на спортни прояви“
Втора международна конференция „Превенция на насилието и безредиците по време на спортни прояви“
Публикувано на
30 април 2015 Преподаватели от НСА „Васил Левски“ взеха участие във Втората международната конференция „Превенция на насилието и безредиците по време на спортни прояви“. Конференцията се проведе на 25 Април във Факултетът по спорт, и се организира съвместно с Универистет „Унион – Никола Тесла“, Белград. Участие в конференцията от страна на НСА „Васил Левски“ взеха: проф. Николай Колев, проф. Симеон Йорданов, доц. Елеонора Милева, гл. ас. Албена Димитрова, гл.ас. Васил Димитров, ас. Теодора Лазарова, х. пр. Мирослава Коляндова и Надежда Костова, докторант.
Деканът на Треньорски факуртет на НСА „Васил Левски“ проф. Николай Колев приветства организатори и участници и връчи плакет от името на ректора на НСА на домакините при откриването на конференцията. Проф. Симеон Йорданов изнесе пленарен доклад, обобщавайки и споделяйки българския опит в коментираната тема. Гл. ас. Албена Денкова, гл. ас. Васил Димитров и докторант Надежда Костова бяха модератори на секции. Общо от нашите представители бяха изнесени един пленарен доклад и седем изследователски доклада.
На проведената конференция бяха създадени полезни контакти с преподаватели и изследователи от университета в Белград, както и университетите Манчестър и Ланкастър. Проведените дискусии и срещи на конференцията ще положат началото на бъдещо съвместно сътрудничество в общи проекти и проучвания, като НСА „Васил Левски“ ще бъде домакин на следващата конференция, която ще се проведе през 2016 год. в град София.
Повече информация и снимки може да откриете на сайта: http://www.fzs.edu.rs/servis/vesti/329-menadzment-bezbednosti-sportskih-takmicenja-prevencija-nasil-a-i-nedolicnog-ponasanja-na-sportskim-borilistima |
|