14 декември – „Спортист на годината`2021“ на НСА
Публикувано на
10 декември 2021 Ръководството на Национална спортна академия „Васил Левски“ уведомява академичната общност, че церемонията „Спортист на годината`2021“ на НСА ще се проведе съобразно епидемичната обстановка на 14 декември (вторник) от 11:00 ч. в Аула Максима.
На събитието ще бъдат отличени най-добрите десет студенти – спортисти от клубовете на Академията, завоювали успехи на големи международни форуми, държавни и студентски първенства през тази година.
Ректорът ще връчи специални купи на Спортиста и Треньора на НСА за 2021 г., а по традиция Спортист №1 ще получи парична премия от 2000 лева, осигурена от председателя на Съвета на настоятелите към НСА, Красимир Дачев.
Награди ще бъдат връчени и на елитни български спортисти – възпитаници на Академията за постигнати високи спортни успехи през 2021-ва. Сред тях са олимпийските шампионки от националния ансамбъл по художествена гимнастика, бронзовата медалистка от Игрите в Токио Тайбе Юсеин, Боряна Калейн, както и шампиони от световни и европейски първенства.
|