НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"

Национални шампионати по Лека атлетика в зала 2017 г.

В периода 31.01.-04.02. в зала „Добротица“ (гр. Добрич) се проведоха Националните Шампионати (НШ) в зала за всички възрастови групи.

Технически делегат и организатор на състезанията бе проф. Апостол Славчев, д-р (Зам.-Ректор на НСА), като голяма част от съдийския състав бе от студенти на НСА – специалисти по Лека атлетика и студенти.

Шампион в скока на височина за мъже с постижение 225 см е финалистът от ОИ 2016 Тихомир Иванов (СК „Свилоза“ Свищов) – студент II курс, Специалност „Лека атлетика“.

Шампионска титла в скока на височина постигна редовната докторантка в Катедра „Лека атлетика“ Ива Димова (ЛК „ТОТ АТЛЕТ“ Габрово). На трето място се класира Галина Николова (III курс, УФ).

Лекоатлетите на КЛАСА постигнаха редица призови класирания.

В дисциплината тласкане на гюле за жени доминираха студентките Рената Петкова, Анна Чиприянова и Магдалена Съйкова, подготвящи се при гл. ас. Румяна Карапетрова, класирали се съответно на второ, трето и четвърто място.

Състезателките на КЛАСА и студентки в УФ Ивона Сураджиева (с треньор Петър Дачев) и Галина Николова (с треньор Лили Видева) се класираха на второ и трето място в скока на дължина за жени.

Бронзовите медали в дисциплината 4 х 400 м бяха спечелени от щафетата на КЛАСА в състав Мартин Илиев, Кристиян Иванов, Едуард Борисов, Марио Андреев под ръководството на доц. Пламен Нягин.

Бронзов медал в дисциплината скок на дължина за мъже спечели Даниел Анков (рез. 7,20 м) с треньор Петър Дачев.



МЪЖЕ И ЖЕНИ

1-во място

Ива Димова (скок на височина, 175 см) – редовен докторант в Катедра „Лека атлетика“

2-ро място

Рената Петкова (тласкане на гюле, рез. 13,80 м) – студент III курс, Специалност „Лека атлетика“

Ивона Сураджиева (скок на дължина, рез. 5,67 м) – студент III курс, УФ

3-то място

Щафета 4х400 м с рез. 3:28,91 мин. (Мартин Илиев, Кристиян Иванов, Едуард Борисов, Марио Андреев)

Даниел Анков (скок на дължина, рез. 7,20 м) – студент II курс, Специалност „Лека атлетика“

Анна Чиприянова (тласкане на гюле, рез. 12,19 м) – студент II курс, Специалност „Лека атлетика“

Галина Николова (скок на дължина, рез. 5,62 м и скок на височина, рез. 175 см) – студент III курс, УФ

4-то място

Магдалена Съйкова (тласкане на гюле, рез. 11,21 м) – студент I курс, Специалност „Лека атлетика“

5-то място

Виктория Георгиева (60 м, рез. 7,98 сек.)

7-мо място

Иво Вачев (скок на дължина, рез. 6,20 м) – студент III курс, УФ

8-мо място

Марио Андреев (400 м, рез. 52,30 сек.) – студент III курс, Специалност „Лека атлетика“

9-то място

Димитър Иванов (скок на дължина, 6,12 м) – студент I курс, УФ

12-то място

Едуард Борисов (60 м, рез. 7,21 сек.) – студент II курс, Специалност „Лека атлетика“

15-то място

Кристиян Иванов (400 м, рез. 55,17 сек.) – студент III курс УФ



ДЕВОЙКИ СТАРША ВЪЗРАСТ

3-то място

Мира Иванова (60 м, рез. 8,04 сек.)



ЮНОШИ И ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ

1-во място

Щафета 4 х 200 м юноши с рез. 1:35,09 мин. (Валентин Пешев, Ивайло Луканов, Петко Стойчев, Ангел Димитров)

Щафета 4 х 200 м девойки с рез. 1:49,42 мин. (Изабела Соколова, Нели Гайдарова, Ванеса Янкова, Стела Иванова)

3-то място

Петко Стойчев (60 м, рез. 7,19 сек.)

Ангел Димитров (200 м, рез. 23,71 сек.)

Ванеса Янкова (20 м, рез. 26,70 сек.)

4-то място

Ангел Димитров (60 м, рез. 7,28 сек.)

Стела Иванова (200 м, рез. 27,76 сек.)

Мартина Йорданова (скок на дължина, рез. 4,93 м)

6-то място

Ванеса Янкова (60 м, рез. 8,23 сек.)



ДЕВОЙКИ ПОД 16 Г.

1-во място

Изабела Соколова (200 м, рез. 26,49 сек.)

2-ро място

Изабела Соколова (60 м, рез. 8,02 сек.)

Информация: Проф. Стефан Стойков, дн – Ръководител Катедра „Лека атлетика“

Снимки: Денислав Драшков, Григор Гутев, BGathletic.com, Centersport.org, Списание „Атлетика“




Всички


Сподели във Facebook Twitter Share