Картинка 11868606 Картинка 3767169 Картинка 4883848 Картинка 1953791 Картинка 8962402 Картинка 186746 Картинка 1421968 Картинка 10432744 Картинка 8528112 Картинка 6607160

Блестящ Красимир Анев e европейски вицешампион в биатлона

Публикувано на 26 януари 2017

България има европейски вицешампион в биатлона!

Красимир Анев се представи блестящо в индивидуалния старт на 20 км на първенството в Душники Здруй (Полша), като повали 20 от 20 мишени.

Българинът обаче изостана с 11,4 секунди от победителя Александър Логинов. Рускакът допусна една грешка в стрелбата, което в тази дисциплина означава 1 добавена минута към времето.

Отличието за Краси Анев е пети европейски медал за него при мъжете – 3 сребърни и 2 бронзови.

На трето място се класира Алексей Слепов от Русия.

От другите българи в състезанието най-добре се представи Димитър Герджиков, който финишира на 24-и с 2 грешки на огневия рубеж.

Владимир Илиев допусна 5 пропуска в стрелбата. Това му отреди 29-а позиция в класирането. Антон Синапов се нареди 59-и, Михаил Клечеров 65-и, а Димитър Парталов остана 95-и.

Сребърното отличие на Красимир Анев гарантира на България, че за трето поредно Европейско първенство страната ни ще има поне един спечелен медал от шампионат на Стария континент.

Красимир е дипломиран бакалавър на НСА "Васил Левски", а сега е магистър по "Спорт и сигурност" и му предстои дипломиране. Дълги години той бе състезател на клуба по биатлон на Спортната академия, а след семестриалното си завършване продължи успешната си кариера в професионален клуб.