НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 2130997 Картинка 5089692 Картинка 7753335 Картинка 6399540 Картинка 3936060 Картинка 811453 Картинка 10353147 Картинка 1296208 Картинка 5157294 Картинка 8880197

Футболният отбор на НСА извоюва трудна финална победа срещу МГУ на Националната универсиада в Русе.

Публикувано на 13 май 2016

В много оспорвана среща отборът на НСА победи представителите на МГУ на финалите по футбол, които се играят на универсиадата в дунавския град.

Резултатът откриха студентите на МГУ в 8-мата минута, като това остана единственото попадение в първото полувреме. Във втората част нашите футболисти се мобилизираха и успяха да изравнят в 52-рата минута. След нарушение в 60-тата минута вратарят ни беше наказан с червен картон и напусна играта. С 10 играчи нашите допуснаха втори гол от МГУ, който за щастие бе последван от изравняване на резултата до 2:2 в 78-мата минута, както и приключи редовното време на двубоя.

Последваха изпълненията на дузпи за двата отбора, при които представителите на НСА вкараха 6 от 6 попадения. При шестата дузпа за МГУ техният играч удари гредата на нашата врата и това доведе до победа на отбора ни.

Преди това нашият футболен отбор постигна важна победа срещу представителите на ЮЗУ с класическото 2:0.

Мъжкият ни футболен отбор по футбол е в Русе под ръководството на Крум Ловков - редовен докторант в Академията.