НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 6414335 Картинка 5184993 Картинка 3502451 Картинка 4796071 Картинка 6844315 Картинка 8326701 Картинка 6473324 Картинка 11629040 Картинка 8577996 Картинка 4839122

Турнир на специалиста „Веселин Темков“

Публикувано на 25 ноември 2022

Вчера, 24.11.2022, в НСА завърши поредният баскетболен турнир на специалиста „Веселин Темков“, в който мериха сили студентите от І до ІV курс специалност баскетбол. Този турнир беше част от честванията 50 години катедра „Баскетбол, волейбол, хандбал“, както и 80 години Национална спортна академия „Васил Левски“.

След много оспорвани и интересни двубои се стигна до финалната битка между отборите на ІІІ и ІV курс, която беше и кулминацията на турнира и честванията на катедрата. Двата отбора излязоха за победа и мачът вървеше много равностойно. Полувремето завърши при резултат 45:44 за ІІІ курс, но след полувремето четвъртокурсниците взеха нещата в свои ръце и започнаха да трупат преднина. Третата четвърт от мачът завърши с 5 точки преднина за тях, която я увеличиха и завършиха мача с победа, с резултат 99:85.

Така в тазгодишния турнир на специалиста „Веселин Темков“ шампион стана отборът на ІV курс в състав: Виктор Фам, Любомир Халкалиев, Камен Пенчев, Божидар Динев, Габриел Йонков, Мишо Пандев, Даниел Милчев, Николай Стайков, Светлин Иванов, Александър Илиев, с курсов ръководител доц. Мариана Борукова. Преходната купа им бе връчена от от дългогодишния преподавател в сектор „Баскетбол“ проф. Кръстю Църов.

На второ място остана отборът на ІІІ курс, трети е отборът на ІІ курс и четвърти е І курс.

В турнира най-добре между кошовете игра Даниел Милчев, който бе определен за най-полезен състезател (MVP), а наградата му бе връчена от доц. Георги Брестнички.

Най-точен в стрелбите към коша и за най-добър реализатор бе определен Камен Пенчев, който в трите изиграни срещи наниза 90 точки. Той бе награден от националния състезател, топ реализатор и дългогодишен преподавател в сектор „Баскетбол“ доц. Михаил Смочевски.