НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 12073747 Картинка 10470942 Картинка 1800411 Картинка 2339589 Картинка 196608 Картинка 12341665 Картинка 8492453 Картинка 604329 Картинка 3299486 Картинка 11650752

Елитни български спортисти защитават спортната чест на НСА в Национална Универсиада 2022

Елитни български спортисти – студенти в НСА „Васил Левски“ бяха част от отборите на Академията във финалите по бадминтон и волейбол на Национална Универсиада 2022.
Трикратната европейска шампионка и второкурсничка във факултет Спорт Стефани Стоева спечели златното отличие в индивидуалната надпревара по бадминтон срещу своята сестра Габриела, която бе лидер на тима на УНСС. На двойки, обаче тя и колежката й Йоана Карапетриду си размениха с УНСС местата на почетната стълбичка.  Отборно бадминтонистките ни са първи.
Големи емоции предизвика мъжкия финал на състезанията по волейбол, който препълни Многофункционалната зала в кампуса на Академията. Второкурсниците Валентин и Георги Братоеви, колегите им в задочно обучение Николай Николов и контузения Велизар Чернокожев бяха важна част от отбора на НСА, спечелил шампионската университетска купа с 3:1 гейма срещу достойните съперници от Шуменски университет.
Женският ни отбор отстъпи на финала с 0:3 гейма от студентките на Пловдивски университет и се окичиха със сребърните медали в крайното класиране. Индивидуални награди за студентите на НСА спечелиха Георги Братоев – най-добър разпределител, Николай Николов – най-добър нападател, Михаела Михайлова и Валентин Пейчев – най-добро либеро и Тодор Вълчев – най-полезен играч. Победители и призьори при жените и мъжете получиха отличията си от волейболните легенди Таня Гогова и Димитър Златанов.
Баскетболистите на НСА спечелиха сребърни медали, след като в оспорван финал загубиха с 88:78 от тима на Шуменски университет. Бронзовите отличия са за студентите от УНСС.
В мажоретните спортове НСА е на първо място, на второ е Софийски университет, трети са УНСС, а четвърти - Нов български университет.