НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 7842480 Картинка 1090942 Картинка 6489518 Картинка 4843788 Картинка 9825843 Картинка 9750592 Картинка 12272920 Картинка 1987730 Картинка 6475630 Картинка 4114490

Ралица Маркова със сребърен медал от университетския шампионат по шахмат

В конкуренцията на 26 студенти от осем висши училища третокурсничката в НСА Ралица Маркова спечели сребърен медал от Националния университетски шампионат по шахмат, който се проведе в Спортната академия.
Шампионската титла при жените завоюва Дарина Димитрова от Химико-технологичния университет, а трета стана Радилена Бурева от Софийския университет.
При мъжете убедителен шампион със 7 точки от 7 възможни е Георги Николаев – Софийски университет, второ – трето място разделиха близнаците Антон и Кристиан Славейкови от УНСС. Отборен победител е Софийски университет „Св. Климент Охридски“, следван от Университета за национално и световно стопанство и Технически университет.
Главен ръководител на шампионата бе гл. ас. Радислав Атанасов, ръководител на сектор „Шахмат“ в катедра „Технически и ледени спортове“, а главен съдия – третокурсникът в специалност „Шахмат“ Гинчо Гочев.
 Възпитаникът на НСА Милен Василев, понастоящем строителен предприемач, осигури три допълнителни парични награди за победителите в щампионата, чийто организатор бе Асоциацията за студентски спорт „Академик“.