НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 4643366 Картинка 8342385 Картинка 8874843 Картинка 8988946 Картинка 314502 Картинка 657045 Картинка 3157707 Картинка 6886376 Картинка 10895102 Картинка 10703079

Милена Тодорова с две титли от Балканиадата по летен биатлон

Публикувано на 30 август 2021

Спортист №1 на Национална спортна академия „Васил Левски“ за 2020 година, Милена Тодорова, спечели две шампионски титли на Балканската купа по летен биатлон, която се проведе в Троян от 28 до 29 август.
В спринта на 7,5 км нашата възпитаничка спечели златното отличие с три пропуска при стрелбата. Сребърният медал завоюва Мария Здравкова, а бронзът бе за Бема Йълмъз от Турция. Втората титла за Милена бе в преследването на 10 километра, като нейни подгласнички отново станаха Мария Здравкова и туркинята Йълмъз.
При мъжете Владимир Илиев завоюва също две шампионски титли – в спринта на 10 километра и преследването на 12,5 км.
Отлично представяне записа също Благой Тодев при младежите с шампионска титла на спринтовата дистанция. По две титли спечелиха Лора Христова при девойките и новата звезда на българския биатлон Валентина Димитрова при кадетките
В надпреварите в различните възрастови групи за Балканската купа участваха състезатели от Румъния, Турция, Гърция, Босна и Херцеговина, Северна Македония, Хърватска и България.