НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 7626320 Картинка 1148942 Картинка 4404109 Картинка 7209418 Картинка 4953646 Картинка 1628378 Картинка 12240984 Картинка 2633165 Картинка 1140828 Картинка 9045690

Рекорди и медали за НСА в стрелбата с лък

Публикувано на 21 юли 2021

Студентката от НСА "Васил Левски" и състезателка на СК „Феникс Арчъри“, Добромира Данаилова, триумфира с титлата при жените в олимпийския стил (рекърв) и подобрен национален рекорд (631 т.) в стрелбата с лък на 70 метра в четвъртия кръг на Централната Европейска купа (CENTRAL EUROPEAN CUP), който се проведе в Темерин, Сърбия.
В надпреварата взеха участие 110 състезатели от 8 държави, а на финала нашата състезателка победи в оспорван двубой с 6-4 сета представителката на домакините Аня Бакич.
Първокурсничката във факултет „Педагогика“ Теодора Иванова също се представи отлично заемайки трето място при девойките в олимпийския стил (рекърв).
Сред медалистите в Сърбия бе и друг представител на НСА - Калинка Иванова (СК „Феникс Арчъри“), организатор обучение към катедри „Мениджмънт и история на спорта“ и „Технически и ледени спортове“. Тя спечели златен медал при жените в неолимпийския стил (компаунд) с личен рекорд от 640 точки в квалификациите, покривайки норматива за „кандидат майстор на спорта“. На второ място се класира съотборничката й Светлана Иванова, възпитаничка на НСА, която също подобри личния си рекорд от квалификациите  - 613 точки.
При мъжете (рекърв) участие взе и световния шампион през 2009 г. Явор Христов. Възпитаникът на НСА се класира на четвърто място в олимпийския стил.
Отборно състезателите на СК „Феникс Арчъри“ спечелиха второто място. Шампион стана отборът на Словения, а трети - СК „Ниш“ (Сърбия ).
Старши - треньор на СК „Феникс Арчъри“ е Иван Иванов, който е докторант в Национална спортна академия.