НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 1930804 Картинка 8866216 Картинка 12259185 Картинка 761839 Картинка 3797900 Картинка 10311182 Картинка 10048500 Картинка 2398224 Картинка 12103471 Картинка 1357028

Футболистите на НСА са шампиони в Националния университетски шампионат`2021

Публикувано на 11 юни 2021

Студентите на Национална спортна академия „Васил Левски“ спечелиха шампионската купа в Националния университетски шампионат по футбол, след като във финалната среща, играна на стадиона на НСА победиха с 3:1 отбора на Софийски университет „Св. Климент Охридски“.
През първото полувреме нашите момчета поведоха  1:0 с гол на Ивайло Величков (IV курс, специалност „Футбол“). През втората част второкурсникът Николай Ботев отбеляза от дузпа за 2:0, но веднага след това Софийски университет намали на 1:2. Минути преди края на мача нов гол на Ивайло Величков оформи крайния резултат за победата с 3:1.
Трофеят и медалите връчиха проф. Апостол Славчев, заместник- ректор на НСА по качеството на образованието и акредитацията, проф. Лъчезар Димитров – технически директор на Българския футболен съюз и Стоянчо Апостолов – главен мениджър на съдиите в БФС.
Турнирът по футбол бе последната проява от най-голямото спортно събитие за университетски спорт - Национална Универсиада`2021, организирана от АУС „Академик“, в което Спортната академия бе представена от над 170 участници в 14 вида спорт.
Окончателните резултати, индивидуалните и отборни класирания ще бъдат обявени официално от АУС „Академик“ на 14 юни (понеделник).