НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 7848744 Картинка 10312587 Картинка 4038275 Картинка 11325819 Картинка 3927021 Картинка 11404179 Картинка 5084666 Картинка 6977601 Картинка 6845164 Картинка 1250854

НСА е комплексен победител в Национална Универсиада – 2021

Публикувано на 15 юни 2021
Отличното представяне на нашите студенти на финалите на Националната Универсиада през тази година заслужено донесе на Национална спортна академия „Васил Левски“ шампионската купа на комплексен победител в най-големия форум на университетския спорт в страната.
Това потвърждават официалните резултати, които публикува днес Асоциацията за студентски спорт „Академик“, организатор на Универсиадата, на вътрешния и международен спортен календар на студентите от университетите в България.
НСА е победител със спечелени общо 106 медали, от които 43 златни, 37 сребърни и 26 бронзови, следвана от Софийски университет „Св. Климент Охридски“ – 39 медали (13 златни, 9 сребърни, 17 бронзови) и УНСС с общо 19 отличия – 6 златни, 7 сребърни и 6 бронзови.
„Национална Универсиада Стара Загора 2021 е история написана от феномена спорт с участието на 900 студенти във финалите на 13 вида спорт. История, написана от студентите и уникалните преподаватели по спорт във висшите училища, която университетския спорт ще запомни завинаги. На спортното поле се явиха 21 университета и в сериозна конкуренция, под знака на честната игра, постигнаха достойно класиране“ – се казва в официалното съобщение на АУС „Академик“, обявяващо резултатите.

Ректорското ръководство поздравява всички студенти, преподаватели и треньори за постигнатите индивидуални, отборни успехи и заслужената шампионската купа на комплексен победител!