НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 5995156 Картинка 10935960 Картинка 11620914 Картинка 7038809 Картинка 7398215 Картинка 9280409 Картинка 7117236 Картинка 1840484 Картинка 1471763 Картинка 3444514

Шампионски купи и медали за студентите на НСА в НУШ`2021 по волейбол и баскетбол

Публикувано на 29 май 2021

Волейболните студентски отбори (мъже и жени) на НСА „Васил Левски“ спечелиха шампионските купи на Националната Универсиада`2021, която завърши днес в Стара Загора.
На финала при мъжете нашите представители победиха тима на Софийски университет „Св. Климент Охридски“ с 3:0 гейма и обраха всички индивидуални награди. За най-добър разпределител бе обявен Любослав Телкийски, най-добър либеро – Симеон Добрев, най-добър нападател – Самуил Вълчинов и MVP – Петър Петров.
Отличията на победителите връчи проф. Димо Гиргинов – член на Управителния съвет на Асоциацията за студентски спорт „Академик“. На трето място се класира тимът на Шуменски университет.
При жените волейболистките на Спортната академия завоюваха златните медали след трудна победа на финала над тима на УНСС с 3:2 гейма. От нашия отбор индивидуални награди получиха  Десислава Тодева за най-добър разпределител и Михаела Михайлова – най-добро либеро.
Мъжкият баскетболен отбор на НСА спечели златните медали и купата в Националния университетски шампионат, след като на финала се наложи над студентите от УНСС със 105:83. При жените нашите момичета се окичиха със сребърните отличия, след загуба със 77:114 от отбора на Тракийски университет.