НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 9160835 Картинка 5169924 Картинка 11305256 Картинка 9625667 Картинка 5428218 Картинка 7595445 Картинка 2324887 Картинка 11914578 Картинка 3604168 Картинка 11267846

Шампионски титли за катерачите на НСА от университетския шампионат за 2020 г.

Състезателите по спортно катерене на Национална спортна академия „Васил Левски“ спечелиха шампионските титли в дисциплините скорост и трудност при мъжете на националния университетски шампионат, който се проведе в залата на Спортната академия. Шампион в трудността стана Росен Руев, а в дисциплината скорост – Тодор Шарков.
При дамите Елена Куманова от СУ „Св. Климент Охридски“ е шампион в дисциплината трудност, а в скоростта победител стана Мина Янакиева от Лесотехнически университет.
В първенството взеха участие седем университета в страната, които развиват спортно катерене в програмите си на обучение, а организатори са Асоциацията за университетски спорт „Академик“ и клуба по катерене и алпинизъм към катедра ТАО в Национална спортна академия.