Успехи на спортистите от НСА

2016 година

За повече информация следвайте линка в колонката Състезание

Дата Спорт Състезание Резултати на спортистите от НСА
9-10.04. 2016 Джудо Държавен личен шампионат по джудо за мъже и жени СК „Бойни спортове –НСА“ участва с 9 мъже и 2 жени и завоюва 8 медала.

8.03.2016 Зимни спортове Университетски зимни игри, организирани от АУС „Академик“, Боровец

Представителите на Национална спортна академия "Васил Левски" триумфираха за пети пореден път с купата за комплексен отборен победител на завършилите в Боровец Университетски зимни игри, организирани от АУС „Академик“.
Студентите от НСА спечелиха общо 27 медала, от които 14 златни, 7 сребърни и 4 бронзови медала. Купата бе връчена на победителите от министъра на образованието и науката г-жа Меглена Кунева и председателя на АУС "Академик" доц. Златко Джуров. На второ място се класира Югозападен университет "Неофит Рилски" със 17 медала, а бронзът бе за Софийски университет „Св. Климент Охридски“, който завоюва 8 медала . НСА получи награда и за най-голям брой участници в състезанията.

5.03. 2016 Сноуборд Университетски зимни игри 2016 НСА „Васил Левски“ е отборен шампион в университетски шампионат по Сноуборд - гигантски слалом – мъже и жени в дисциплината ски бягане на Университетски Зимни Игри‘2016.
27-04. 2016 Шахмат Държавно индивидуалкни първенство, Велико Търново Студентът по шахмат в първи курс Ради Данов спечели шампионската титла и купата за първо място на държавното индивидуално първенство във Велико Търново, проведено в шахматната зала на стадион "Ивайло" от 27 февруари до 4 март. Сребърен и бронзов медал заслужихa съответно Емил Стефанов от Етър и Димитър Дюлгеров от Михаил Тал (Червен бряг).
С този успех Ради придобива правото да играе на Финала на Държавното индивидуално първенство за мъже в Плевен от 18 до 26 април в хотел Ростов. Той ще представлява и България на Световното първенство за юноши до 20 г. в Индия от 7 до 21 август 2016 година
06.03. 2016 Сноуборд Световна купа, паралелен слалом, Винтерберг, Германия Радослав Янков пренаписа историята на българските зимни спортове - той спечели Световната купа в паралелните дисциплини по сноуборд. Постижението дойде на финалното състезанието във Винтерберг, Германия, където Янков си осигури трофея. Така той стана първият българин, който печели световна купа в зимните спортове.
07.03. 2016 Тенис Държавно първенство за жени в зала ВСК "Кентавър", провеждащо се в столичната зала "София".
Представителките на тенис клуб "НСА" Лютфия и Хюлия Велиеви триумфираха на двойки.
26-28. 02. 2016 Борба Международен турнир "Петко Сираков - Иван Илиев", НСА Мариян Тодоров е най-добрият българин на " П. Сираков - Ив. Илиев". Състезателят на СК НСА-Академик ликува с титлата в при най-тежките до 125 кг в свободния стил, след като на финала прегази с технически туш унгареца Боршош Балинт. Още два медала завоюваха нашите състезатели в трите състезателни дни. Мирослав Христов взе бронза в кат. 70 кг в свободния стил, а в класическа борба до сребърен медал достигна Димитър Андонов в кат. 50 кг.
27-28.02. 2016 Лека атлетика Национален шампионат по хвърляния, Балчик

Атлетите на НСА”Васил Левски” доминираха във възрастовата група мъже и жени. Равносметката е – 7 състезатели с 8 медала!
Шампиони станаха: Антония Щерева (хвърляне на чук), Вержиния Милашка (хвърляне на копие), Рената Петкова (хвърляне на диск) и Росен Карамфилов (хвърляне на диск). Сребърни медали извоюваха Антония Щерева в хвърлянето на диск и Боян Костов в същата дисциплина при мъжете. С бронзови медали се окичиха Димитър Правчански (хвърляне на диск) и Иван Ангелов (хвърляне на чук). Поздравления и благодарности за успешното представяне на нашите хвърлячи и техните треньори Емил Николов, Румяна Карапетрова и Станка Миланова.

12-14.02. 2016 Бадминтон Европейско отборно първенство по Бадминтон за жени в гр.Казан Русия

Състезателките Петя Неделчева, Стефани Стоева, Линда Зечири, Габриела Стоева и Мария Мицова спечелиха сребърните медали. Нашите състезателки постигнаха най-големия успех в историята на българския бадминтон побеждавайки в групите с 5:0 отборите на Белгия и Естония, с 3:2 отборът на Испания, воден от двукратната световна шампионка Каролина Марин. Последваха победи на ¼ финал с 3:1 над отбора на Турция и драматичен полу-финал отново срещу Испания завършил с 3:2 за нас. На финала България отстъпи на многократния европейски шампион отбора на Дания с 3:1. С класирането си в тройката на Европа отборът на България ще участва във финалите на Световното отборно първенство за жени „Убер Къп“ през месец май в Китай. Успех момичета!

9-16. 02. 2016 Ски ориентиране Първо Световно първенство по ски ориентиране за студенти, Русия, Тулска област, гр. Алексин

70 участника от 12 държави поставиха началото на студентските световни шампионати в този спорт.
България бе представена от Станимир Беломъжев и Антоанета Дяксова.
За огромна наша радост възпитаникът на НСА - Станимир Беломъжев завоюва 3 златни медала и стана безспорен доминатор на това СП. Заедно с Антоанета (студентка в СУ, но състезателка на клуба по ориентиране към НСА) завоюваха престижното 5-то място в смесената щафета.
Технически делегат на FISU за първенството бе проф. Валенитн Гърков.

19.02
-21.02.2016
Хокей в зала Европейско клубно първенство за мъже по хокей в зала, Камчия Шампионите на България от НСА останаха в дивизия 1 на завършилото Европейско клубно първенство за мъже по хокей в зала. Родният ни представител успя да запази мястото си в дивизията благодарение на последните две убедителни победи. Вчера след успеха над шампиона на Финландия „Килпари” с 11:2, днес момчетата на Стефан Чавдаров в най-важния си мач надиграха ХК „Белфаст” от Северна Ирландия с 6:3 и си гарантираха участие и догодина в Challenge 1, благодарение на влизането в Топ 6. Капитанът на нашия състав Петър Кътовски стана голмайстор на шампионата, като в петте мача отбеляза общо 14 попадения.
31.01.2016 Борба Международен турнир по класическа и свободна борба „Дан Колов-Никола Петров“,  зала „Универсиада“.

Любомир Димитров и Джанан Манолова завоюваха най-високите отличия. Любомир Димитров за първи път достига до пояса на „Никола Петров”. Националът ликува с титлата при тежките до 130 кг в класическия стил. Състезателката на клуба по борба на НСА Джанан Манолова пък бе обявена за най-добра при жените. Тя стана шампионка при 60-килограмовите.
Нашите възпитаници спечелиха още три медала на турнира. Първи стана Николай Байряков при 85-килограмовите след успех с 3:0 над Максим Манукян (Армения). Сребърен медал завоюва Мехмед Фераим в свободния стил при 57 килограмовите, като единственото препятствие за златото се оказа съотборникът му Владимир Дубов. В свободния стил също с медал, но този път бронзов се окичи и Октай Салим (70 кг), победил с туш Мирослав Христов.

10-11.01.2016 Борба Държавни лични шампионати по класическа и свободна борба, София, зала Универсиада,

Нашите състезатели завоюваха внушителните 21 медала на Държавните лични шампионати по класическа и свободна борба, които се проведоха на 10 и 11 януари в столичната зала „Универсиада“.
Два златни медала спечелиха жените – Евелина Николова в кат. 60 кг и Елис Манолова в кат. 75 кг. Джанан Манолова в кат. 63 кг, Елеонора Станчева в кат. 55 кг Елена Кимчук в кат. 53 кг взеха среброто, а с бронз се окичи Вероника Стайкова в кат. 60 кг.
Свободняците спечелиха общо девет медала, от които четири сребърни и пет бронзови, а класиците взеха общо шест – три сребърни и три бронзови.