Спортен календар и представяне на спортистите от Асоциацията на спортните клубове в НСА

За повече информация следвайте линка в колонката Състезание

Дата Спорт Състезание Резултати на спортистите от НСА
5-8.04.2014 Борба Европейско първенство по борба,
Финландия

Нашият състезател Любомир Димитров се класира на ІІ място в класическата борба, кат. 130. В първенството взеха участие и Евелина Николова, свободна борба, кат. 53, както и Даниел Александров, класическа борба, кат. 80 кг. За съжаление след съдийски гаф Евелина, бе спряна и това я лиши от заслужен медал.

28-30. 03.2014 Ски Държавно първенство по ски - алпийски дисциплини, Боровец Стефан Присадов спечели титлата в слалома от Държавното първенство по ски - алпийски дисциплини
28.03.2014 Сноуборд Държавно първенство по сноубордкрос

Александра Жекова (НСА) спечели седмата си титла от държавното първенство по сноубордкрос. Тя има още първи места в паралелния гигантски слалом - 3 и в паралелния слалом - 2.

15.03.2014 Лека атлетика Европейска купа по зимни хвърляния, Лейрия (Португалия)

Лекоатлетите на НСА отново  бяха на ниво за Европейската купа по зимни хвърляния в Лейрия (Пор).
Георги Иванов се класира на трето място в тласкането – последната дисциплина в програмата на Европейската купа по зимни хвърляния в Лейрия (Пор).
Страната ни имаше още двама участника в Лейрия – Айхан Апти се класира шести в хвърлянето на чук при младежите до 23 г, а Радослава Мавродиева стана 11-а в тласкането на гюле при жените.

15-16.03.2014 Ски ориентиране Европейско първенство, Тюмен

Възпитаникът на НСА Станимир Беломъжев завоюва европейска тититла в Тюмен, където се проведе шампионатът на континета по ски ориентиране за 2014г. За да е още по-голям успехът на българският тим, Станир заедно с Антония Григорова - Бургова спечелиха сребърен медал в спринтовата щафета.
Водач на отбора бе доц.Валентин Гърков.

5.03.2014 Тенис Държавно лично първенство по тенис

Водачката в схемата на Държавното лично първенство по тенис в зала Хюлия Велиева спечели титлата. На финала в столичната зала "София" състезателката на ТК "НСА" победи с 6:0, 6:1 третата в схемата Габриела Михайлова от ТА "Спорт палас" (Сливен). Велиева спечели първите осем гейма в мача, преди Михайлова да успее да вземе почетния си гейм. Срещата продължи малко повече от един час.
По-късно през деня Лютфия и Хюлия Велиеви спечелиха титлата на двойки от първенството.  На финала сестрите се наложиха над Габриела Михайлова и Виктория Очева с 6:1, 2:6, 10-3.
След разменени сетове в мача на двойките се стигна до дълъг тайбрек. В него Михайлова и Очева поведоха с 2:1 точки след два аса на Очева, но сестри Велиеви, които взеха титлата и през 2013 г., спечелиха следващите седем разигравания и взеха солиден аванс.

1,2.03.2014 Лека атлетика Национален шампионат по зимни хвърляния, Пловдив КЛАСА с най-много титли и медали от националния шампионат по хвърляния.
Студентите от КЛАСА спечелиха четири титли. Победители в състезанието за мятане на диск при мъжете и жените станаха Росен Карамфилов (49.97 м) и Желка Петрова (36.80 м). Михаела Методиева триумфира в хвърлянето на чук при жените с 49.03 м, а Румяна Карапетрова беше най-добра в сектора за хвърляне на копие при жените – 40.17 м. Освен четирите титли представителите на КЛАСА завоюваха и още четири бронзови отличия чрез Елена Узунова – 3 място на копие за жени с 38,24 м, Иван Ангелов – 3 място на чук за мъже с 53,84 м, Тони Велков – 3 място на диск за мъже с 47,63 м и Марк Славов – 3 място на копие за мъже с 60,29 м.
01-02.02.2014 Тенис на маса Държавно индивидуално първенство Участие взеха и студенти от НСА. При жените Сибел Ремзи IIк. ТФ е вицешампионка, а с Елица Замфирова IIIк. ТФ са шампионки на двойки жени. При мъжете Петьо Кръстев IIк. ТФ е вицешампион а с Димитър  Атанасов IIк. ТФ са шампиони на двойки мъже. Радослав Камберов IIIк.ТФ з.о. и Петко Габровски IV к.ТФ спечелиха бронзови медали.
14-16.02.2014 Хокей на трева EuroHockey Indoor Club Champions Challenge II в Banja Kanjiza КХ "НСА" зае ІІІ място на EuroHockey Indoor Club Champions Challenge II в Banja Kanjiza от седем участващи отбора. Малко не им достигна на момчетата от КХ "НСА" да завоюват сребърните медали и да се качат в Challenge I, но въпреки това тяхното представяне е достойно за адмирации и уважение, тъй като от пет изиграни срещи представителите на България имат само една загуба от Словения, едно равенство с Турците и три победи над Норвегия, Сърбия, Финландия.
15.02.2014 Лека атлетика Национален шампионат по лека атлетика в зала

На завършилия в гр. Добрич национален шампионат по лека атлетика в зала състезателите на „КЛАСА” отново затвърдиха водещите си позиции. Те спечелиха 22 медала от които 4 златни, 12 сребърни и 6 бронзови.
 Ива Димова (треньор Пламен Нягин) се завърна с пълен комплект медали – златен в многобоя, сребърен от щафетното бягане на 4х400м. и бронзов в скока на височина.
 Другите ни шампиони са:
• Радослав Стефанов (треньор Апостол Славчев) в бягането на 400 м;
• Мария Димитрова в дисциплината троен скок;
• Иван Минчев (треньор Станка Миланова) в седмобоя.

7-9.
01.2014
Хокей на трева Държавно първенство в зала

Състезателите на НСА – мъже и жени станаха държавни шампиони по хокей в зала за 2014г.
Индивидуални награди получиха:
• Венцислава Босолова – най-добър защитник
• Емилия Искровска -  най-добър вратар
• Полин Микова – голмайстор
• Петър Кътовски - голмайстор
Шампионите на България за 2014г. спечелиха и право за участие в Европейските първенства по хокей в зала  през февруари 2015г.

13.01.2014 Борба Държавно първенство по борба - свободен и класически стил, зала "Универсиада"

Отборът на НСА Академик завоюва общо 25 медала: в кл. стил – 1 златен; 2 сребърни; 5 бронзови медала, в св. стил – 2 златни; 2 сребърни; 6 бронзови медала, при жените – 1 златен; 1 сребърен; 5 бронзови медала.