НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 11120885 Картинка 3909084 Картинка 9153769 Картинка 10690964 Картинка 4860322 Картинка 4594584 Картинка 6905595 Картинка 11543475 Картинка 6856503 Картинка 1117960

АЛЕКСАНДЪР СРЪНДЕВ – СТУДЕНТ НА НСА Е ВИЦЕШАМПИОН ОТ ЕП ПО КРОС ДУАТЛОН

Публикувано на 02 август 2017

Александър Сръндев, който учи кинезитерапия в НСА „Васил Левски“ и е част от програмата на „Еврофутбол“ за млади таланти, завоюва сребърен медал на Европейското първенство по крос дуатлон (планинскобягане6,2км, планинскоколоездене20км ипланинско бягане3,1км) за мъже до 23-годишна възраст.

Шампионатът се проведе на 28 юли в Трансилвания, Румъния. С постижението си Сръндев надскочи миналогодишния си успех, когато стана втори при младежите, тъй като тазгодишното първенство включваше двойно по-дълга дистанция и конкуренция между най-изявените състезатели в Европа при мъжете.

Александър направи много силно първо бягане, като влезе в зоната четвърти, но се забави в колоезденето, заради контузия и пареща болка в областта на кръста. Към края на колоезденето, той загуби натрупаната в началото преднина и бе задминат от румънския състезател. Така, след второто бягане, Сръндев финишира на близо 2 мин. след румънеца и зае вицешампионското място в крайното класиране.