НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 1514682 Картинка 6141005 Картинка 5831892 Картинка 8541687 Картинка 9372672 Картинка 4161450 Картинка 7097479 Картинка 5219343 Картинка 9841108 Картинка 1185695

Проф. Николай Изов награди призьорите в щафетата на Световното първенство по модерен петобой за девойки до 17 години

Публикувано на 22 юли 2019

Заместник-ректорът по учебната работа, проф. Николай Изов награди призьорите в щафетата при девойките до 17 години на Световното първенство по модерен петобой, което продължава на базата на Национална спортна академия и басейн „Диана“ в София.

Шампионки станаха сестрите Каеде и Натсу Ота от Япония, съответно на 11 и 13 години.

Със сребърните медали се окичи щафетата на Полша, а с бронзовите тази на Германия.

Много добро представяне направи българската щафета, класирайки се на 13-то място от общо 34 двойки.

Светла Згурова, станала преди два дни световна шампионка при 17-годишните, днес отново доказа върховата си спортна форма и влезе с 6-ти резултат във финала при девойките до 19-годишна възраст. В София се провеждат паралелно първенствата на Планетата в двете възрастови групи.

Освен Светла Згурова, в индивидуалната надпревара за медалите, страната ни няма да има друг представител, защото Евгения Стоянова, Михаела Зонова и Виктория Стойнова не успяха да влязат в Топ 36, което им дава право на участие във финала и битка за отличията.

Снимки: Светла Костова – НСА

Информация: Илиев Спорт Агенция