НАЦИОНАЛНА СПОРТНА АКАДЕМИЯ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
Картинка 11389659 Картинка 8350847 Картинка 10380760 Картинка 6526721 Картинка 5625683 Картинка 264770 Картинка 3555542 Картинка 8081288 Картинка 1977579 Картинка 3780421

Александра Тоткова с бронзов медал от Грац, Австрия

Публикувано на 16 май 2019

От 10 до 12 май в Грац, Австрия се проведе вторият кръг от Европейския шампионат в дисциплината „Боулдър“за юноши и девойки. В състезаноето участваха 328 състезатели от всички най-добри катерачни школи в Европа. Александра Тоткова от клуба по катерене на НСА, с второто си участие в Европейската купа, разкри своя талант и се класира на трето място в групата на 14-15 годишните девойки. В групата на Алекс участваха 57 състезателки, въпреки лимита от 2 часа и 15 минути, ако провиш грешки на по-лесните боулдъри, шанса за финал е минимален. Труден старт, първите няколко  боулдъра не излизаха лесно и едва след един час нещата потръгнаха след като Алекс направи два „флаша“ (минаване на маршрута от първия опит)   и с резултат 6 топа, 7 зони успя да се класира 9-та в квалификацията, което я отведе на финал. -Виж класирането Тук. Във финала Алекс направи много добро катерене с минимални грешки и до последните две състезателки беше с първи резултат. Последния боулдър беше решаващ, но неможа да се получи и с 3 топа от 7 опита и 4 зони от 8 опита се класира на трето място.

Второто най-добро класиране бе отново на представителна клуба по катерене на НСА, Ерика Велев. След трудна квалификация, два некачени боулдъра лиши Ерика от попадане във финала и с резултат  3 топа и 4 зони се класира  18-та в групата 16-17 годишни (56 участници).

Благодарим на всички наши самишленици, които помагат на нашите състезатели БФКАНСАСпортБоксПИК 3000,  на треньорите за които малко се говори,  Георги Пенев, Ивайло Радков – Фазата, Станимир Желязков, Никола Недялков, Васил Киров, Калин Гърбов за труда който полагат всеки ден.